Trabzon Cam Balkon Sistemleri

Trabzon Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon sistemleri evlerin ya da çeşitli mekanların dışa açılan bir penceresi gibi görülür. Özellikle kış aylarında açık ve temiz havada vakit geçirmek isteyenler, zorlu kış şartlarından çok fazla etkilenmemek adına cam balkonlara ihtiyaç duyar. Bu sistemler ile dört mevsim balkonlarda rahatlıkla zaman geçirmek mümkün olur. Çünkü cam balkonlar, yağmur, kar ve rüzgar gibi sert hava koşullarına karşı üstün bir koruma sağlar. Balkon içerisindeki soğuk havayı kırar ve bunun yanında yağmur sularının balkon içerisine girmesini engeller. Bunun yanında balkonlarda oluşan kirliliği önleyici etkileriyle de öne çıkan sistemler arasında yer alır.


Neden Cam Balkon?

Neden cam balkon? sorusu, aslında pek çok kişi tarafından merak edilen sorular arasında yer alır. Evlerinde ya da iş yerlerinde cam balkon taktırmayı düşünen birçok kişi, cam balkonların yaşam alanlarına tam olarak ne katacağını merak eder.

 

Bu nedenle neden sorusunu yanıtlamak ve merak edilenlere cevap vermek gerekir. Şimdi, cam balkonlar neden gereklidir ya da cam balkonların avantajları nelerdir? daha yakından inceleyelim.

 

- Cam balkon her şeyden önce ferah, estetik ve yepyeni bir yaşam alanı sunar. Özellikle geniş balkonlara uygulanan cam balkon sistemleri, evlerinizde ya da yaşadığınız mekanlarda yeni bir odaya sahip olmanıza imkan tanır.

 

- Ayrıca uygulandığı her alanda ısı ve ses yalıtımı sağlayan bu sistemler, enerji verimliliği konusunda da etkili sonuçlar ortaya koyar.

 

- Uygun maliyetli çözümleri ile her mekan için uygulanabilir özelliklerdedir.

 

- Katlanır ve sürme sistemlerine sahip olduğu için istenen her an kolay bir şekilde açılır. Ayrıca bu sistemler sayesinde balkonun istenen bir köşesine kanatları toplamak ve havanın balkon içerisine girmesini sağlamak mümkündür.

Bunun yanında cam balkonların kanatları istenen sayıda açılabilir. Tüm kanatların açılması gibi bir zorunluluk yoktur.

 

- Cam balkonlar katlanabilir ve sürme sistemleri sayesinde binalarda mimari açıdan görüntü bozukluğu yaratmaz.

 

- Sert hava koşullarına karşı koruma görevi gören cam balkonlar, yaz/kış balkonda zaman geçirilmesine olanak tanır.

 

- Ayrıca kapalı olduğu durumlarda küçük çocuklar için güvenli bir sistem haline gelir.

 

- Diğer yandan evcil hayvanları olan aileler için de güvenli bir ortam meydana getirir.

 

- Rüzgarlı ve güneşli havalarda balkonlarda rahatlıkla zaman geçirmeye yardımcı olur. Cam balkonlar üzerine konuşlandırılan şerit stor perdeler ile güneşe ve rüzgara karşı balkonda vakit geçirmek mümkündür.

                  

Cam Balkon Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Cam balkon sistemleri yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Cam balkon seçiminde ilk olarak balkon ölçülerinin ustalar tarafından alınması gerekir. Uygulama sırasında istenmedik durumların ortaya çıkmaması adına ölçüler ve balkon kanatlarının konumlandırılması oldukça önemli bir konumda yer alır. Bunun yanında cam balkonun katlamalı mı yoksa sürgülü mü olup olmayacağına karar verilmesi gerekir. Her iki sistem de kullanışlı yapılara sahip olsalar da bu durum tamamen kullanıcıların zevki ile yakından alakalıdır.

 

Diğer yandan balkon korkuluklarına göre cam balkon sistemleri tam boy ya da yarım boy olacak şekilde uygulama altına alınır. Bu durum genelde balkonların cam korkuluklara sahip olması halinde ortaya çıkar. Ancak bazı kullanıcılar cam korkuluklara sahip olsa da tam boy cam balkon sistemlerini tercih eder.

 

Tabi aynı zamanda cam balkon renkleri de seçim sırasında önemli bir konumda yer alır. Bazen binaların mimari yapısının bozulmaması adına tüm balkonlar için aynı renk cam balkonlar yaptırılır. Buna rağmen farklı renk tercihleriyle de karşılaşmak mümkün olur. Bunların tamamı kullanıcıların kişisel zevklerine göre yapacakları seçimlerdir.

 

Cam balkon seçiminde dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise cam kalitesidir. Tercih edilen sisteme göre tek ya da çift camlı cam balkon modelleri vardır. Ayrıca güvenliği daha fazla artırmak için temperli cam seçenekleri de yine cam balkon sistemlerinin önemli bir parçası olarak karşımıza çıkar. Yaşadığınız mekanlarda güvenliği çok fazla önemsiyorsanız, temperli camlara sahip olan balkon sistemlerini tercih edebilirsiniz.

 

Cam Balkon Modelleri

Cam balkonlar kendi içerisinde farklı modelleri ile öne çıkar. Her biri kendine özgü özelliklere sahip olan cam balkonlar, sahip olduğu farklı modelleri alternatif çözümler sunar. Örneğin katlanır ve sürgülü cam balkon modelleri yaşam alanlarında ihtiyaca uygun çözümler üretir. Sürgülü cam balkon modelleri geniş balkonlarda tercih edilir. Dar ve küçük balkonlarda ise daha çok katlanır cam balkonlar ön plana çıkar. Genel olarak baktığımızda ise cam balkon modelleri aşağıdaki gibidir;

- Sürgülü cam balkon modelleri

- Katlanır cam balkon modelleri

- Isıcamlı cam balkon modelleri
 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

PVC Kapı Sistemleri estetik, şık, dayanıklı ve emniyetli yapısıyla farklı seçenek

Günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak banyo ürünler

Modern pergole modellerini bahçelerde, kafelerde, restoranlarda ve daha pek &cced